Statischer Text
  RANK NAME CLUB NATION G RANK CAT. RANK NET TIME TIME STNR
Select data set 1 Konrad Schulz Die Unbestechlichen GER M 1 M50 1 01:19:49,0 01:19:50,0 663
Select data set 2 Andreas Steinbrügger CLG Gestringen GER M 2 M35 1 01:20:35,2 01:20:35,9 520
Select data set 3 Tomas Blaha Team Salzkotten-Bystrice CZE M 3 M40 1 01:21:48,0 01:21:48,1 730
Select data set 4 Paul Maksuti Delbrück läuft GER M 4 M30 1 01:24:28,1 01:24:30,0 639
Select data set 5 Lars Waßmann PSV Brilon GER M 5 M45 1 01:26:51,5 01:26:51,9 741
Select data set 6 Robert Schulz Die Unbestechlichen GER M 6 M50 2 01:26:54,0 01:26:59,1 666
Select data set 7 Marcel Bücker Delbrück läuft GER M 7 M35 2 01:27:27,8 01:27:29,3 761
Select data set 8 Klaus Göstenkors   GER M 8 M50 3 01:28:02,8 01:28:05,4 775
Select data set 9 Benjamin Hissmann   GER M 9 M 1 01:28:39,2 01:28:43,8 756
Select data set 10 Folker Krüger Sport Reha Herford GER M 10 M30 2 01:28:46,8 01:28:47,9 719
Select data set 11 Johann Schulz Die Unbestechlichen GER M 11 M40 2 01:29:07,6 01:29:12,2 665
Select data set 12 Sven Freitag   GER M 12 M40 3 01:32:29,5 01:32:34,6 673
Select data set 13 Guido Ebe TV Deilinghofen GER M 13 M40 4 01:32:33,9 01:32:36,9 549
Select data set 14 Björn Lieder Team-Homimakkaroni GER M 14 M30 3 01:33:12,9 01:33:15,8 508
Select data set 15 Tekleweini Haile   ERI M 15 M 2 01:34:44,4 01:35:02,8 553
Select data set 16 Justus Stücken LG Oerlinghausen GER M 16 M40 5 01:35:09,5 01:35:11,1 586
Select data set 17 Andreas Pauls   GER M 17 M 3 01:35:08,8 01:35:20,2 526
Select data set 18 Michael Quandt Laufjunkie GER M 18 M50 4 01:35:22,3 01:35:25,5 572
Select data set 19 Andreas Ort   GER M 19 M 4 01:36:17,3 01:36:27,8 604
Select data set 20 Frank Kersten SCC Scharmede GER M 20 M55 1 01:36:37,7 01:36:39,5 684
Select data set 21 Norbert Pink BW Ostenland GER M 21 M45 2 01:37:45,1 01:37:47,5 644
Select data set 22 Uwe Baer VfB Salzkotten GER M 22 M50 5 01:37:47,7 01:37:51,4 708
Select data set 23 Leo Schulz Die Unbestechlichen GER M 23 M50 6 01:39:52,3 01:39:57,1 783
Select data set 24 Christian Voßhans   GER M 24 M35 3 01:39:53,2 01:39:57,4 671
Select data set 25 Werner Kleinschnittger   GER M 25 M50 7 01:39:23,4 01:40:08,3 776
Select data set 26 Dirk Schulte-Eversum SV Aktiv Bad Westernkotten GER M 26 M45 3 01:41:12,6 01:41:21,5 620
Select data set 27 Thomas John Tura Heiden GER M 27 M45 4 01:41:43,0 01:42:01,3 585
Select data set 28 Bernd Zielinski   GER M 28 M40 6 01:42:07,4 01:42:12,2 517
Select data set 29 John Downing   GBR M 29 M35 4 01:42:09,1 01:42:57,1 552
Select data set 30 Jens Kretschmann   GER M 30 M40 7 01:43:02,0 01:43:04,5 710
Select data set 31 HP Lautenschütz   GER M 31 M50 8 01:43:05,4 01:43:19,2 640
Select data set 32 Mario Stößel Freistart-Verlosung GER M 32 M45 5 01:43:29,6 01:43:46,6 844
Select data set 33 Fabian Bergfeld Sport Reha Herford GER M 33 M30 4 01:43:55,4 01:43:57,0 790
Select data set 34 Silke Dolstra LAG Wesertal GER F 1 W40 1 01:45:35,3 01:45:39,2 641
Select data set 35 Marcus Geisen LAG Wesertal GER M 34 M40 8 01:45:38,8 01:45:39,3 664
Select data set 35 Dirk Berhorst Delbrück läuft GER M 34 M40 8 01:45:31,3 01:45:39,3 736
Select data set 37 Frank Niemeier SV Kollerbeck GER M 36 M45 6 01:45:12,1 01:45:44,1 535
Select data set 38 Sam Noél Quandt Laufjunkie GER M 37 MJ U18 1 01:45:43,2 01:45:47,6 573
Select data set 39 Lars Hoffmann   GER M 38 M40 10 01:45:51,3 01:46:12,3 799
Select data set 40 Christoph Siegmund UNITY AG GER M 39 M40 11 01:46:12,8 01:46:20,7 717
Select data set 41 Matthias Schmidt TV 1864 Salzkotten Basketball GER M 40 M 5 01:46:24,3 01:46:30,6 501
Select data set 42 Martin Meier   GER M 41 M30 5 01:46:22,2 01:46:33,0 709
Select data set 43 Dominik Thiele   GER M 42 M30 6 01:46:20,4 01:46:56,8 648
Select data set 44 Franz Thomas Donner LTV Lippstadt Triathlon GER M 43 M50 9 01:46:38,8 01:47:07,7 759
Select data set 45 Thomas Tiggesmeier VfB Salzkotten GER M 44 M40 12 01:46:42,2 01:47:15,7 758
Select data set 46 Ruven Weithöner   GER M 45 MJUN U23 1 01:47:05,5 01:47:23,2 583
Select data set 47 Simon Fisher   GBR M 46 M35 5 01:46:51,2 01:47:37,5 564
Select data set 48 Peter Schmitt SCC Scharmede GER M 47 M50 10 01:47:43,1 01:48:07,5 745
Select data set 49 André Rossig SCC Scharmede GER M 48 M35 6 01:47:45,0 01:48:08,5 685
Select data set 50 Marc Svensson   GER M 49 M40 13 01:48:02,9 01:48:10,8 713
Select data set 51 Thorsten Oevel 1. FC Kaiserslautern GER M 50 M35 7 01:48:05,4 01:48:26,8 787
Select data set 52 Sven Junkermann     M 51 M40 14 01:48:05,4 01:48:27,7 786
Select data set 53 Andy Kaiser Laufpuls Lippstadt GER M 52 M40 15 01:48:20,0 01:48:34,8 749
Select data set 54 Rainer Siedhoff LF Benteler GER M 53 M45 7 01:48:28,2 01:48:37,4 725
Select data set 55 Matthias Kraft Bielefeld GER M 54 M45 8 01:48:11,3 01:48:47,0 599
Select data set 56 Daniel Kreuzburg Sparkasse Paderborn-Detmold GER M 55 M30 7 01:48:38,3 01:49:00,2 731
Select data set 57 Rene Prahl   GER M 56 M 6 01:49:01,8 01:49:20,6 714
Select data set 58 Udo Telahr DJK TuS Stenern GER M 57 M45 9 01:49:19,6 01:49:26,7 527
Select data set 59 Markus Fischer Havana Club GER M 58 M35 8 01:49:27,6 01:49:31,6 551
Select data set 60 Martin Weisgut   GER M 59 M50 11 01:49:17,6 01:49:34,7 642
Select data set 61 Birgit Platen Lauftreff Elsen Wewer GER F 2 W50 1 01:49:28,4 01:49:39,0 638
Select data set 62 Leandro Meermeier Meermeier GER M 60 M 7 01:49:24,8 01:49:40,6 692
Select data set 63 Andreas Nottelmann TuS Neuenrade GER M 61 M50 12 01:48:56,4 01:49:41,8 579
Select data set 64 Kerstin Sprenger   GER F 3 W45 1 01:49:12,3 01:49:55,1 746
Select data set 65 André Gabel SF Soest / Mullingsen GER M 62 M40 16 01:49:36,6 01:49:59,0 788
Select data set 66 Reinhold Hansmeier Delbrück läuft GER M 63 M45 10 01:50:16,0 01:50:23,1 705
Select data set 67 Michael John Engstfeld GmbH GER M 64 M45 11 01:50:23,7 01:50:40,7 561
Select data set 68 Peter Kunze   GER M 65 M40 17 01:51:00,0 01:51:29,0 606
Select data set 69 Bastian Grossheim   CAF M 66 M30 8 01:51:25,1 01:51:29,2 574
Select data set 70 Michael Heinemann PHOENIX CONTACT Power Supplies GER M 67 M40 18 01:51:18,4 01:51:29,4 753
Select data set 71 Jens Teune LG Rosenthal-Ahaus GER M 68 M55 2 01:50:45,2 01:51:34,3 699
Select data set 72 Anke Kerstein-Sutter TSV Schloß Neuhaus GER F 4 W50 2 01:51:37,4 01:51:54,0 748
Select data set 73 Klaus Waschmann Teuto Runner GER M 69 M45 12 01:51:53,0 01:52:00,6 743
Select data set 74 Joanne Payne-Faulkner   GBR F 5 W 1 01:51:41,3 01:52:07,4 617
Select data set 75 Thomas Edmaier Bünde Road Runners GER M 70 M45 13 01:51:58,3 01:52:33,2 689
Select data set 76 Nicole Thorwesten BSG Sparkasse Geseke GER F 6 W40 2 01:52:40,6 01:52:53,0 754
Select data set 77 Thomas Ballay Team Salzkotten-Bystrice GER M 71 M50 13 01:52:01,7 01:52:58,2 631
Select data set 78 Andre Calmus Bäckerei Lange GER M 72 M35 9 01:52:38,0 01:53:19,5 721
Select data set 79 Denis Prager   GER M 73 M35 10 01:53:35,1 01:53:53,0 557
Select data set 80 Andrea Wibbeke VfB Salzkotten GER F 7 W30 1 01:53:05,5 01:53:56,9 722
Select data set 81 Gerlinde Schulte-Eversum SV Aktiv Bad Westernkotten GER F 8 W45 2 01:54:01,8 01:54:15,0 694
Select data set 82 Marc Altmann   GER M 74 M45 14 01:54:10,5 01:54:17,1 706
Select data set 83 Thomas Scheideler Lauffreunde FKK GER M 75 M 8 01:54:42,7 01:54:42,7 546
Select data set 84 Claus Pankewitz Lippstadt GER M 76 M45 15 01:54:53,6 01:54:59,6 711
Select data set 85 Ingo Romweber VKb GER M 77 M45 16 01:54:38,1 01:55:02,8 541
Select data set 86 Kiphardt Heinz Michael LGO Bochum GER M 78 M40 19 01:54:37,2 01:55:08,0 767
Select data set 87 Anja Bärenfänger PSV Brilon GER F 9 W40 3 01:54:54,3 01:55:40,5 750
Select data set 88 Jens Hüler   GER M 79 M40 20 01:54:56,7 01:55:46,4 563
Select data set 89 Ingo Günzel SV Brenken GER M 80 M40 21 01:55:22,3 01:55:52,0 769
Select data set 90 Patrick Jäger   GER M 81 M30 9 01:55:43,6 01:55:54,5 795
Select data set 91 Werner Sievers PTC Blau Rot GER M 82 M60 1 01:55:49,6 01:55:56,0 653
Select data set 92 Erick Luna   MEX M 83 M40 22 01:55:42,3 01:56:08,9 760
Select data set 93 Rainer Beckers LC Wiedenbrück GER M 84 M50 14 01:55:45,3 01:56:18,7 784
Select data set 94 Mirko Leber LF Benteler GER M 85 M30 10 01:56:20,7 01:56:28,4 682
Select data set 95 Michael Krane SCC Scharmede GER M 86 M 9 01:56:09,6 01:56:30,3 686
Select data set 96 Stefan Möbuß   GER M 87 M 10 01:56:14,1 01:56:48,6 596
Select data set 97 Daniel Sean Kaiser TSVE 1890 BIELEFELD GER M 88 M50 15 01:56:18,0 01:56:52,5 618
Select data set 98 Meike Wohlleben   GER F 10 WJUN U23 1 01:56:17,1 01:57:00,2 577
Select data set 99 Dieter Schlune Schützenbruderschaft Salzkotten GER M 89 M55 3 01:56:45,5 01:57:03,7 554
Select data set 100 Julian Schulte-Eversum SV Aktiv Bad Westernkotten GER M 90 MJ U18 2 01:56:51,1 01:57:05,8 613
  Datenfeld Datenfeld Datenfeld Datenfeld Datenfeld Datenfeld Datenfeld Datenfeld Datenfeld Datenfeld Datenfeld
No records available