Statischer Text
Schaltfläche Schaltfläche
PDF Export Special Olympics
  RANK NAME CLUB NATION G RANK CAT. RANK NET TIME TIME STNR
Select data set 1 Nikolaj Dorka PSV Grün-Weiß Kassel GER M 1 M35 1 00:19:40,8 00:19:41,0 5432
Select data set 2 Carsten Hönig LG Hamm-Kamen-Holzwickede GER M 2 M 1 00:21:16,9 00:21:17,0 5188
Select data set 3 Sean Hubbard   GER M 3 MJUN U23 1 00:21:27,2 00:21:41,1 5444
Select data set 4 Henrik Dömer   GER M 4 MJ U20 1 00:22:16,9 00:22:17,3 5404
Select data set 5 Florian Wesseler See-Hof Franke GER M 5 MJUN U23 2 00:23:24,2 00:23:24,4 5192
Select data set 6 Kiara Nahen TV Jahn GER F 1 WJ U16 1 00:23:25,8 00:23:26,6 5434
Select data set 7 Jan Braun BRAUN media GER M 6 M45 1 00:23:42,8 00:23:42,9 5376
Select data set 8 Elke Wolf SCC Scharmede GER F 2 W35 1 00:23:49,6 00:23:50,4 5302
Select data set 9 Luca Kieckbusch Gesamtschule Salzkotten GER M 7 MJ U16 1 00:24:10,9 00:24:11,2 5138
Select data set 10 Waldemar Enns Lübbecker Berglöwen GER M 8 M45 2 00:24:17,9 00:24:20,5 5296
Select data set 11 Niklas Polomka UCI Kinowelt Paderborn GER M 9 MJUN U23 3 00:24:22,9 00:24:24,5 5349
Select data set 12 Mergim Hiseni REWE GER M 10 MJUN U23 4 00:24:26,5 00:24:29,2 5228
Select data set 13 Cedric Olschewski Gymnasium Antonianum Geseke GER M 11 MJ U16 2 00:24:35,3 00:24:36,5 5368
Select data set 14 Martin Krüger   GER M 12 M55 1 00:24:52,0 00:24:52,0 5443
Select data set 15 Afsin Cimke Gymnasium Eringerfeld GER M 13 MJ U18 1 00:25:00,7 00:25:02,7 5064
Select data set 16 Elfie Hüther VfB Salzkotten GER F 3 W60 1 00:25:27,5 00:25:27,6 5263
Select data set 17 Bernhard Luthardt   GER M 14 MJ U14 1 00:25:39,7 00:25:40,6 5090
Select data set 18 Christian Buschmeier Schön langsam e.V. GER M 15 M35 2 00:25:51,0 00:25:53,9 5403
Select data set 19 Lars Hülsiggensen Sparkasse Paderborn-Detmold GER M 16 M50 1 00:25:47,6 00:26:05,1 5035
Select data set 20 Tim Brake Klingenthal Sport GER M 17 M 2 00:26:05,5 00:26:13,9 5354
Select data set 21 Stefan Fricke Autozentrum Fricke GER M 18 M50 2 00:25:52,5 00:26:17,8 5325
Select data set 22 Nils Büscher   GER M 19 MJ U16 3 00:26:20,9 00:26:21,6 5440
Select data set 23 Jonathan Büscher   GER M 20 MJ U14 2 00:26:29,3 00:26:30,3 5441
Select data set 24 Rebecca Tewes UCI Kinowelt Paderborn GER F 4 W 1 00:27:04,6 00:27:06,3 5348
Select data set 25 Paul Barnstaple Robot Promotions GER M 21 M50 3 00:27:01,2 00:27:08,6 5446
Select data set 26 Lennard Kaiser   GER M 22 MJ U18 2 00:26:53,8 00:27:09,5 5074
Select data set 27 Fabienne Peters TSV 09 Twiste GER F 5 W 2 00:27:14,0 00:27:16,0 5438
Select data set 28 Jakub Solar Team Salzkotten-Bystrice CZE M 23 M 3 00:27:17,8 00:27:18,9 5310
Select data set 29 Florian Real VfL Thüle GER M 24 MJ U18 3 00:27:20,3 00:27:23,1 5341
Select data set 30 Thomas Osterholz Gesamtschule Salzkotten GER M 25 M45 3 00:27:11,1 00:27:23,6 5110
Select data set 31 Marcus Kremin Schachtjor Donezk ALG M 26 M 4 00:27:10,9 00:27:32,3 5333
Select data set 32 Mirkan Karak Klingenthal Sport GER M 27 M 5 00:27:33,0 00:27:39,0 5353
Select data set 33 Jan Schmitz Moldtech & Friends GER M 28 MJ U16 4 00:27:43,3 00:27:45,1 5470
Select data set 34 Sebastian Kaesler Gesamtschule Salzkotten GER M 29 M30 1 00:27:33,7 00:27:46,5 5147
Select data set 35 Jonas Gärtner SC RW Verne GER M 30 MJ U14 3 00:27:48,8 00:27:50,9 5010
Select data set 36 Julius Beine Gesamtschule Salzkotten GER M 31 MJ U16 5 00:28:12,9 00:28:13,8 5141
Select data set 37 Andreas Gockel Bäckerei Lange GER M 32 M45 4 00:28:06,9 00:28:15,1 5252
Select data set 38 Jürgen Gockel Bäckerei Lange GER M 33 M45 5 00:28:08,5 00:28:15,8 5255
Select data set 39 Max Siebachmeyer Klingenthal Sport GER M 34 MJUN U23 5 00:28:18,2 00:28:24,9 5359
Select data set 40 Thorsten Battram     M 35 M35 3 00:28:30,7 00:28:32,5 5401
Select data set 41 Kevin Oviasogie Schlosswerkstätten GER M 36 MJUN U23 6 00:28:18,1 00:28:33,4 5274
Select data set 42 Jim Bergen Schlosswerkstätten GER M 37 M 6 00:28:21,0 00:28:34,7 5264
Select data set 43 Christopher Jordan aXon Gesellschaft für Informationssysteme mbH   M 38 M 7 00:28:37,5 00:28:55,8 5484
Select data set 44 Meilh Ecrioglu Realschule Eringerfeld GER M 39 MJ U16 6 00:28:59,3 00:29:01,8 5051
Select data set 45 Elias Sturm Montessorischule Salzkotten e.V. GER M 40 MK U12 1 00:28:57,0 00:29:02,3 5160
Select data set 46 Julien Fuhrmeister Montessorischule Salzkotten e.V. GER M 41 MK U12 2 00:29:01,4 00:29:06,5 5180
Select data set 47 Tobias Laukötter Moldtech & Friends GER M 42 M35 4 00:29:11,2 00:29:12,9 5474
Select data set 48 Hannah Koch   GER F 6 WJUN U23 1 00:29:00,5 00:29:13,6 5340
Select data set 49 Alexander Lieder REWE GER M 43 M30 2 00:29:14,0 00:29:15,8 5217
Select data set 50 Phil Rotgeri Gesamtschule Salzkotten GER M 44 MK U12 3 00:29:17,3 00:29:18,2 5139
Select data set 51 Susanne Wolff REWE GER F 7 WJ U18 1 00:29:07,9 00:29:20,5 5231
Select data set 52 Marcel Ristow Laufen gegen Leiden GER M 45 MJ U18 4 00:29:21,5 00:29:24,1 5339
Select data set 53 Janine Himstedt Klingenthal Sport GER F 8 W 3 00:29:12,6 00:29:25,1 5356
Select data set 54 Christian Heimann SCC Scharmede GER M 46 MK U12 4 00:29:28,8 00:29:29,7 5292
Select data set 55 Hendrik Fraune Grundschule Salzkotten   M 47 MK U12 5 00:29:26,5 00:29:30,0 5480
Select data set 56 Merlin Neisemeier Gesamtschule Salzkotten GER M 48 MJ U16 7 00:29:33,0 00:29:33,6 5136
Select data set 57 Robin Stember LG Geseke GER M 49 MK U10 1 00:29:34,7 00:29:36,9 5329
Select data set 58 Andrej Dik Büren GER M 50 M55 2 00:29:24,3 00:29:42,0 5001
Select data set 59 Lars Kautschor   GER M 51 MK U10 2 00:29:40,0 00:29:44,4 5096
Select data set 60 Sandra Uganik Robot Promotions GER F 9 W40 1 00:29:45,6 00:29:53,3 5445
Select data set 61 Rolf Lülsdorff REWE GER M 52 M50 4 00:30:00,9 00:30:07,7 5214
Select data set 62 Diana Lange Bäckerei Lange GER F 10 W35 2 00:30:00,3 00:30:08,5 5261
Select data set 63 Steffen Esser Gymnasium Eringerfeld GER M 53 MJ U20 2 00:30:15,0 00:30:18,8 5065
Select data set 64 Andre Herder Autozentrum Fricke GER M 54 M35 5 00:29:54,9 00:30:20,6 5319
Select data set 65 Lenya Petters VfB Salzkotten   F 11 WJ U14 1 00:30:19,9 00:30:21,0 5416
Select data set 66 Colin Borowski REWE GER M 55 M 8 00:30:21,2 00:30:24,4 5243
Select data set 67 Luis Abbing Montessorischule Salzkotten e.V. GER M 56 MK U12 6 00:30:28,7 00:30:32,6 5159
Select data set 68 Leon Knitter Montessorischule Salzkotten e.V. GER M 57 MK U12 7 00:30:30,5 00:30:35,2 5171
Select data set 69 Nuhat Tuncel   GER M 58 MJ U16 8 00:30:42,4 00:30:42,4 5379
Select data set 70 Christian Hönes Autozentrum Fricke GER M 59 M40 1 00:30:16,6 00:30:44,0 5322
Select data set 71 Dennis Kastner Inklusiver Laufclub Laufspass Benninghausen-Lippstadt GER M 60 MJUN U23 7 00:30:38,0 00:30:47,6 5268
Select data set 72 Dennis Wolf Bäckerei Lange GER M 61 MJUN U23 8 00:30:46,3 00:30:53,1 5262
Select data set 73 Marie Abbing Gesamtschule Salzkotten GER F 12 WJ U14 2 00:30:52,2 00:30:53,6 5372
Select data set 74 Mehmet Kicinc   GER M 62 M45 6 00:30:49,9 00:30:56,7 5442
Select data set 75 Marvin Koch Gesamtschule Salzkotten GER M 63 MJ U16 9 00:30:55,1 00:30:56,8 5144
Select data set 76 Dimitri Springer REWE GER M 64 M30 3 00:30:59,0 00:31:04,4 5223
Select data set 77 Lukas Virag Team Salzkotten-Bystrice CZE M 65 M 9 00:31:06,1 00:31:06,7 5391
Select data set 78 Sven Spehr   GER M 66 MJ U14 4 00:31:14,3 00:31:19,0 5091
Select data set 79 Patrick Vonthron   GER M 67 M 10 00:31:16,9 00:31:20,0 5013
Select data set 80 Jan Kupillas Gesamtschule Salzkotten GER M 68 MJ U18 5 00:31:21,8 00:31:22,8 5129
Select data set 81 Tobias Stork Gesamtschule Salzkotten GER M 69 MJ U14 5 00:31:11,4 00:31:23,8 5103
Select data set 82 Mirko Pinna REWE GER M 70 M45 7 00:31:21,8 00:31:27,7 5213
Select data set 83 Nick Unterhalt Gesamtschule Salzkotten GER M 71 MK U12 8 00:31:27,9 00:31:29,0 5113
Select data set 84 Jonathan Schulze Gesamtschule Salzkotten GER M 72 MJ U14 6 00:31:20,4 00:31:32,2 5133
Select data set 85 Olaf Schwarzfeld-Himstedt Klingenthal Sport GER M 73 M50 5 00:31:23,3 00:31:32,5 5362
Select data set 86 Julia Krehl   GER F 13 WJ U18 2 00:31:21,6 00:31:42,2 5334
Select data set 87 Lina Kiekbusch Gesamtschule Salzkotten GER F 14 WJ U14 3 00:31:43,1 00:31:44,3 5112
Select data set 88 Anne Lichte Zahnarztpraxis Dr. Ehlert GER F 15 W 4 00:31:27,8 00:31:46,7 5032
Select data set 89 Lea Marie Thorwesten Gymnasium Antonianum Geseke GER F 16 WK U12 1 00:31:43,2 00:31:46,9 5373
Select data set 90 Markus Alles   GER M 74 M45 8 00:31:25,0 00:31:47,0 5344
Select data set 91 Jonas Glanz Bäckerei Lange GER M 75 M 11 00:31:41,8 00:31:47,2 5251
Select data set 92 Tingacar Farho REWE GER M 76 MJUN U23 9 00:31:45,0 00:31:50,9 5230
Select data set 93 Jennifer Brach   GER F 17 W 5 00:31:31,9 00:31:53,0 5315
Select data set 94 Matthias Hennes Team Salzkotten-Bystrice GER M 77 M55 3 00:31:37,0 00:31:55,8 5393
Select data set 95 Felix Wöstemeyer SCC Scharmede GER M 78 MJ U16 10 00:31:31,2 00:31:56,2 5408
Select data set 96 Elias Timmermeier Gesamtschule Salzkotten GER M 79 MK U12 9 00:31:56,4 00:31:57,0 5111
Select data set 97 Jens Dransfeld SC Paderborn 07 GER M 80 M35 6 00:31:57,9 00:32:01,4 5187
Select data set 98 Erik Schlüter   GER M 81 MJUN U23 10 00:31:50,7 00:32:06,4 5073
Select data set 99 Niklas Bodenstab Autozentrum Fricke GER M 82 M 12 00:31:44,7 00:32:11,6 5324
Select data set 100 Nils Zimmermann Montessorischule Salzkotten e.V. GER M 83 MK U12 10 00:32:10,5 00:32:13,8 5175
  Datenfeld Datenfeld Datenfeld Datenfeld Datenfeld Datenfeld Datenfeld Datenfeld Datenfeld Datenfeld Datenfeld
No records available